Schůzka Kerry - Lavrov na postoji NATO k sankcím vůči Rusku nic nezměnila

Zrušení sankcí uvalených Evropou a státy NATO na Rusko zatím není podle šéfa americké diplomacie na pořadu dne. Na schůzce ministrů zahraničí Aliance v turecké Antalyi informoval John Kerry své kolegy o jednání s ruským ministrem Sergejem Lavrovem a prezidentem Vladimirem Putinem v Soči. Severoatlantická aliance trvá na dodržování podmínek příměří na východě Ukrajiny dohodnutých loni v září v Minsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničí USA John Kerry na zasedání NATO v Antalyi | Zdroj: Reuters

„Nedáváme přednost sankcím, ale zůstanou v platnosti, protože se snažíme dosáhnout míru, který si každý na Ukrajině přeje,“ prohlásil Kerry na schůzce ministrů zahraničí zemí NATO.

Šéf americké diplomacie doufá, že prezident Putin a proruští separatisté budou spolupracovat s ukrajinskou vládou, aby naplnili dohody o příměří a situace se začala řešit.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg zopakoval výzvu Rusku, aby přestalo podporovat separatisty na východě Ukrajiny a stáhlo odtamtud veškeré své síly.

Takzvané rodinné foto ze schůzky ministrů zahraničí zemí NATO v Antalyi | Foto: Pavel Novák

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme