Šéf libyjské přechodné rady znovu vyzval Kaddáfího vojáky ke složení zbraní

Libyjští povstalci postupně obkličují poslední ohniska odporu. Povstalecká národní rada se ale stále snaží přimět zbytky Kaddáfího jednotek ke kapitulaci a zabránit tak dalšímu krveprolití. Mají na to týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mustafa Abdul Džalíl, předseda nové přechodné vlády v Libyi | Foto: Reuters

Na tiskové konferenci šéf Přechodné národní rady Mustafa Džalíl řekl, že Libyjci nikdy nezapomenou na pomoc a ohcrnau, kjterou jeich zemi poskytla Severoatlantická aliance.

Uvedl také podrobnosti, kjak probíhají boje ve čtyřech posledních ohniscích, kde ještě zbývají. Džalíl řekl vláda a vojsko dělá proto, aby se vyhnulo krveprolití. Kaddáfího vojáci ještě mají čas složit zbraně a vzdát se.

Džalíl také slíbil kmenovým vůdcům a vedení těchto měst poskytnout humanitární pomoc, zajistit dodávky vody a elektřiny. Řekl ale, že nikdy nepřipustí rozdělení Libye na kmenová území. Prý chce vybudovat jednotnou libyjskou zemi jednotného libyjského národa na občanském základě.

Martin Dorazín, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme