'Servus, Ihre Pizza,' překvapil rakouský kancléř Kern zákazníky jako poslíček

Začalo to jako obyčejná objednávka pizzy po telefonu. Nakonec ale kromě jídla v krabici seděl v obýváku i předseda vlády. Tenhle zážitek mají zasebou některé domácnosti ve Vídni. Rakouský kancléř Christian Kern se rozhodl, že zkusí opravdu kontaktní kampaň. A jeden večer v metropoli rozvážel pizzu. Rok a půl před plánovaným termínem voleb přesto Kernova sociální demokracie popírá, že by už bojovala o hlasy voličů.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřiadvacátý kancléř Rakouska Christian Kern | Zdroj: Reuters

Ten hlas ve sluchátku byl možná lidem povědomý, když pouštěli do domu kurýra s pizzou. Než si ho ale stihli spojit s premiérem, stál už kancléř Kern přímo u dveří.

„Chtěl jsem vás překvapit, a to se očividně povedlo. Málo z vás se zastaví u mě na úřadě, tak jsem se stavil já. Máte pro mě nějaké tipy?“ říkal překvapeným lidem Kern.

 

Někteří si stěžovali na rodinnou politiku. Jiní si posteskli, že pizza mohla dorazit dřív. Reklamní spot sociálních demokratů návštěvu kancléře u Vídeňanů doma přirozeně ukazuje v pozitivním duchu.

Kancléř Kern dříve šéfoval rakouským státním železnicím, v úřadě premiéra je bezmála rok a za tu dobu naznačil, že bude mnohem extrovertnější než jeho premiérští předchůdci. Jeho fotky na Instagramu jsou pro něj přinejmenším tak důležité jako tiskové konference, spíš víc. Akce s pizzou tak vlastně pro Kerna není nic výjimečného.

#Bundeskanzler Christian #Kern im Gespräch mit #Vizekanzler Reinhold Mitterlehner

Příspěvek sdílený Bundeskanzleramt.at (@bundeskanzleramt.at),

„Byl to zajímavý večer, zjistil jsem, co lidé čekají od politiků. Chci z Rakouska udělat zemi, kde jsou šance pro každého. A proto potřebujeme silnou střední třídu,“ řekl později kancléř.

Sociální demokraté se pod Kernovým vedením podle posledních průzkumů dotahují na Svobodnou stranu, která má blízko ke krajní pravici a v průzkumech dlouho neotřesitelně vedla.

Kern jako poslíček s pizzou není první z politiků v podobné roli. Před čtyřmi lety norský premiér Stoltenberg vozil inkognito lidi v Oslu jako taxikář. A třeba izraelský prezident Šimon Peres při odchodu z funkce natočil satirické video, jak nemůže najít novou práci a zkouší prodavače, pumpaře nebo právě kurýra s pizzou.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme