Sever Afghánistánu znovu zasáhlo zemětřesení

Ve městě Nahrin v provincii Baghlán, kde série otřesů půdy před časem zabily přes tisícovku lidí, se dnes zřítilo několik desítek budov. Zemětřesení dosáhlo síly 5,6 desetin stupně Richterovy škály a pocítili je i obyvatelé afghánské metropole Kábulu a pákistánského hlavního města Islámábádu. Počet obětí předchozího zemětřesení v severním Afghánistánu dosáhl zhruba 3 000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení | Foto: Jan Rosenauer

Do afghánské oblasti Baghlán postižené silným zemětřesením stále proudí mezinárodní pomoc. V okrese Nahrin bylo zničeno 99 procent domů a počet mrtvých je obrovský. Dnešní záchvěvy způsobily mnoho obětí v městečku Burka, vzdáleném 20 kilometrů od těžce zdevastovaného Nahrinu.

Česká republika pomůže obětem zemětřesení v Afghánistánu dvěma a půl miliony korun. Podle sdělení ministerstev vnitra a zahraničí se za částku nakoupí 24 tun potravin a léky. Jejich nákup zajišťují přímo v Afghánistánu pracovníci organizace Člověk v tísni. V těžce postiženém městě Nahrín je už přítomen její pracovník Marek Štys, který humanitární pomoc koordinuje. Zásilka potravin je určena pro 1000 lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou. Obsahuje fazole, rýži, cukr a olej.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme