Slovensko zrušilo olympiádu neslyšících v Tatrách. Těsně před zahájením

Slovensko si uřízlo pořádnou ostudu na sportovním poli. Zatímco se země chystá na prestižní světový šampionát v hokeji, ve Vysokých Tatrách potichu zrušili jinou významnou akci, zimní olympiádu neslyšících. A to pár dnů před závody, kdy už na Slovensko přijeli handicapovaní závodníci z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Miroslav Chnurik

Zatímco si neslyšící olympionici vybalují sportovní náčiní a těší se na závody, organizátoři už vědí, že žádné soutěže nebudou. Chybí peníze, nejsou pronajaté sjezdovky ani haly a žádná deaflympiáda se nekoná. Mezinárodní výbor neslyšících sportovců ji včera raději definitivně zrušil.

Slovensko mělo na uspořádání deaflympiády pět let. Problémy s penězi se objevily už dřív, organizátoři ale ujišťovali, že hry se uskuteční, i kdyby to mělo být v minimalistické variantě.

Deaflympiáda měla začít za necelý týden. Řada neslyšících sportovců, třeba američtí hokejisté, už přijela do Tater, a do včerejšího večera neměli tušení, že o medaile na Slovensku vůbec bojovat nebudou.

Vojtěch Berger, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme