Soud odložil rozsudek nad bývalým egyptským prezidentem Mubárakem

Egyptský soud odložil vynesení rozsudku nad Husním Mubárakem na konec listopadu. Bývalý prezident čeká na verdikt za podíl na střelbě do demonstrantů proti jeho režimu v roce 2011. O život tehdy přišlo přes 800 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Husní Mubarak | Zdroj: ČTK

Už před dvěma lety soud Mubáraka poslal do vězení na doživotí. Obhajoba ale uspěla s odvoláním a proces se musel opakovat. Na lavici obžalovaných sedí také Mubárakův ministr vnitra Habíb al-Adlí.

"Soud rozhodl odložit rozsudek na 29. listopadu 2014 s tím, že obviněný bývalý ministr vnitra Habíb al-Adlí zůstane ve vyšetřovací vazbě," řekl soudce na konci dnešního sezení.

Sám Husní Mubárak zůstává v domácím vězení ve vojenské nemocnici. Skupina Mubárakových příznivců, kteří věří v jeho nevinu, s odkladem nesouhlasila:

"Soudce se bojí se reakce Hnutí 6. dubna a dalších zatracených aktivistů, které financuje zahraničí. Proto rozsudek odložil," rozčiloval se před soudní budovou starší muž.

Oficiálním důvodem odkladu je nedostatek času na vypracování verdiktu.

Do ulic vyšli příznivci bývalého egyptského prezidenta Husní Mubaraka | Foto: Reuters

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme