Španělsko legalizovalo sňatky osob stejného pohlaví

Poslanci dolní komory španělského parlamentu schválili vládní návrh zákona, který legalizuje sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Ve Španělsku, jakožto převážně katolické zemi, vyvolal návrh zákona ostrý odpor konzervativních zákonodárců a církve.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madrid

Madrid | Foto: Hogskolen i Harstad

Vládním socialistům se ho podařilo prosadit po odmítnutí v senátu až na podruhé. Zákon přiznává homosexuálním párům stejná práva jako heterosexuálním partnerům. Někteří Španělé, i když nepatří k homosexuální komunitě, přijetí zákona přivítali.

Pro je i Španělka žijící v Praze Judith Romeu Labayenová: "V zásadě se mi to líbí. Souhlasím s tím, aby se osoby stejného pohlaví mohly vdávat a ženit. Proč ne. Jiná věc je, jaké to může mít následky. Je třeba zamyslet se nad tím, jestli mohou adoptovat děti. To ale není otázka názoru. To je otázka pro odborníky, kteří by měli rozhodnout, zda takové svazky a jejich následky jsou dobré třeba pro výchovu dětí. Ale jinak se mi líbí, že se mohou homosexuálové brát. Jen tak dál."

Španělsko se stalo po Nizozemsku a Belgii třetí zemí v Evropě, která legalizovala sňatky osob stejného pohlaví.

Pavel Novák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme