Špičky katolické církve jednaly o celibátu bez výsledku

Papež Benedikt XVI. dnes povolal do Vatikánu předsedy všech papežských rad kvůli případu bývalého afrického arcibiskupa Emanuela Milinga. Ten se oženil a v září byl vyobcován z církve. Konkrétní rozhodnutí v otázce celibátu dnešní setkání nepřineslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

audience u papeže | Foto: AFP

Benedikt XVI. jednal s předsedy papežských rad o delikátním případu bývalého arcibiskupa Emanuela Milinga vyobcovaného z církve poté, co jmenoval čtyři nové, ženaté biskupy.

Milingo žádá o uznání své kongregace v přesvědčení, že zrušení celibátu by prospělo katolické církvi, které již dnes chybí duchovní.

Každý rok přichází do Vatikánu na 300 žádostí o dispens a mnoho dalších kněží opouští církev bez žádosti. Současně každý rok na 1500 kněží, kteří uzavřeli sňatek, žádá o návrat do lůna církve.

Od dvouhodinového setkání ve Vatikánu se nečekalo konkrétné rozhodnutí, a také nepřišlo. V uplynulých dnech ale dal Vatikán jasně najevo, že absolutně nepomýšlí na zrušení celibátu.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme