Stovky Srbů a Makedonců žádají o azyl v zemích EU

Srbové a Makedonci možná budou k cestám do Evropské unie opět potřebovat víza. Jejich zavedení prý hrozí kvůli tomu, že do států sedmadvacítky masově proudí občané obou zemí, kteří v nich žádají o azyl. Napsal to internetový server EUObserver.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehradské ulice

Bělehradské ulice | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Evropská unie zrušila víza pro Srby a Makedonce před 10 měsíci. Od té doby ale jen v Bavorsku požádalo o politický azyl několik set občanů obou zemí.

Evropská komise už proto do Srbska a Makedonie poslal dopis, ve kterém žádá tamní ministry vnitra o zákrok. Podle Bruselu by obě země mohly o bezvízový styk přijít.

Zrušení víz po Unii momentálně žádá i Bosna a Hercegovina a Kosovo. Podle zdrojů deníku EUObserver je možné, že kvůli Srbům a Makedoncům si budou muset obě země na bezvízový styk s Unií ještě počkat.

Ondřej Houska, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme