Summit Kim Čong-ila s Dmitrijem Medveděvem byl zrušen

Summit lídrů Severní Koreje a Ruska se nekoná. Uvedla to jihokorejská média s odvoláním na vládní zdroje. Rozhovory Kim Čong-ila s Dmitrijem Medveděvem ve Vladivostoku jsou zrušeny z neznámých důvodů. Naposledy se tak představitelé obou zemí sešli v roce 2002, kdy severokorejský vůdce jednal s tehdejším ruským prezidentem Vladimírem Putinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-il | Zdroj: ČTK

Přípravy na setkání Kim Čong-ila a Dmitrije Medveděva potvrdily jihokorejské i ruské úřady, nakonec se ale schůzka plánovaná na 30. června nebo 1. července neuskuteční. Ani Moskva ani Pchjongjang její zrušení nijak nekomentují, jihokorejská média v této souvislosti jen spekulují, že ruská strana zřejmě nepřistoupila na požadavky Pchjongjangu.

Kim Čong-il, který minulý měsíc navštívil Čínu, měl na ruský Dálný Východ cestovat vlakem. Podle Soulu chtěl Medveděv jednat s vůdcem KLDR v době, kdy ve Vladivostoku bude kontrolovat průběh příprav na schůzku zemí APEC, která se v tomto městě uskuteční příští rok.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme