Svoboda podpořil mírové soužití Izraele a Palestiny

Česká republika podporuje existenci dvou států Izraele a Palestiny, které by žily vedle sebe v míru. Český ministr zahraničí Cyril Svoboda to prohlásil při své návštěvě palestinských území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda v Ramalláhu | Foto: ČTK

Podle Cyrila Svobody mezinárodní společenství zároveň očekává, že po stažení Izraele z pásma Gazy udělá i palestinský samospráva vstřícný krok. Svoboda pro Český rozhlas řekl, že je nutné zároveň budovat stát a kultivovat palestinsko-izraelské vztahy. Šéf české diplomacie jednal v průběhu své návštěvy se svým protějškem Násirem Kidwou a také s premiérem Ahmadem Kurájou.

Náměstek českého policejního prezidenta Ondřej Martinů uvedl, že naše policie má připraveny dva policisty, kteří by se mohli okamžitě zapojit do programu Evropské unie při výcviku palestinských policistů. Česká republika zároveň vyčlenila 1,6 milionu eur na elektrifikaci několika obcí na severu Západního břehu Jordánu. Projekt se má realizovat v příštích třech letech.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme