Také Velkou Británii stále trápí sněhové přívaly

Většina Británie je nadále pod sněhovou pokrávkou a mrazy přituhují. Některé veřejné služby silně pokulhávají a mnozí školáci s rodiči mají starosti, protože tento týden byly tisíce škol zavřených a v pondělí mají probíhat zkoušky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení - ilustrační foto | Foto: Jan Rosenauer

Ve Skotsku byly naměřeny rekordní teploty více než 23 stupňů pod nulou ale ani jinde vytrvalé mrazy nepolevují. Královská pošta v některých venkovských oblastech - například v hrabství Surrey u Londýna - nedoručuje poštu. Občané si musí pro ni chodit na poštovní úřady, což je podle kritiků nezodpovědné zvláště vůči starším osobám.

Na jihu Anglie zůstalo včera bez elektřiny pět tisíc domácností poté, co na dálkové vedení spadly stromy a bezpečnostní mechanismus vypnul proud pod tíhou námrazy na kabelech.

Rychlovlaky osobní přepravy Eurostar mezi kontinentem a Británií měly jen omezený provoz v důsledku poruchy jedné soupravy v tunelu pod kanálem La Manche. Společnost Eurotunnel pouští do tunelu jen jednu soupravu v kteroukoli dobu, což znamená značné zpoždění pro cestující.

Letiště v plném provozu

V provozu jsou prakticky všechna letiště, personál ale vyzývá cestující, aby očekávali zpoždění letů. Jen na londýnském letišti Gatwick bylo včera zrušeno 136 letů.

Teploty ve Skotsku v noci na dnešek spadly na několika místech téměř 20 stupňů pod nulu. Spotřeba plynu stoupla na rekordní úroveň. Mrazy mají podle předpovědí pokračovat do konce týdne.

Podle informace BBC od vádnočních dní, kdy mrazy začaly, zahynulo 24 lidí v incidentech přímo souvisejících se zimním počasím.

Milan Kocourek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme