Teroristé hrozí Polsku odvetou za přítomnost vojáků v Iráku

Iráčtí teroristé hrozí Polsku odvetou za účast polských vojáků v irácké operaci. Poláci jsou v Iráku stále častějším terčem útoků. V samotném Polsku ale bezprostřední nebezpečí nehrozí, uklidňují tajné služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polští výsadkáři | Foto: Pavel Novák

K útokům na polské vojáky a diplomaty se přihlásila dosud neznámá organizace Brigády imáma Husajna a imáma Musy al-Kadimího. Podle některých odborníků se teroristé snaží ovlivnit polské veřejné mínění před nedělními parlamentními volbami. Tajné služby nezaznamenaly žádné podezřelé osoby na území Polska, přesto zůstávají ostražité.

"Žádná země v naší civilizační sféře není úplně bezpečná. Možná rizika jsme projednali na schůzce s ministrem vnitra," uvedl polský prezident Lech Kaczyński. Ministr obrany Aleksander Szcyglo ostře kritizoval Ligu polských rodin za to, že zneužívá irácké téma v předvolební kampani.

"Bitva o politické přežití a snaha dostat se do parlamentu za každou cenu ohrožují životy našich vojáků," upozornil ministr obrany a vyzval politiky, aby diskusi o přítomnosti polských vojáků v zahraničních misích odložili na dobu po volbách.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme