V tunelu nově budovaného pekingského metra zahynulo 6 dělníků

Při nehodě v tunelu nově budovaného pekingského metra zahynulo 6 dělníků. Zhotovitel stavby, která má sloužit čínské metropoli v době pořádání letních olympijských her, tragickou událost nejprve zatajil. K nehodě došlo jen dva dny poté, co Peking začal odpočítávat 500 dní zbývajících do zahájení letních olympijských her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do pekingského metra | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Podle čínských médií podnikatel, který získal zakázku na výstavbu nové podzemní linky, zavalenou část budované stanice metra uzavřel a dokonce odebral mrtvým dělníkům jejich mobilní telefony ve snaze nehodu utajit.

Policie nyní celou událost vyšetřuje. Po kolapsu stavby zůstal na místě velký kráter a na odstranění následků neštěstí se podílí těžká technika.

Peking přesto chce splnit původní plány, aby do konce letošního roku byla všechna sportoviště a spolu s nimi i infrastruktura dokončena a tím se vyvaroval potížím, které postihly poslední pořadatelské město her Atény.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme