Varšava začne po ekologické havárii stavět provizorní odpadní potrubí, rozhodl krizový štáb

Ve Varšavě ve čtvrtek večer zasedal krizový štáb polské vlády. Zabýval se ekologickou havárií, způsobenou únikem prakticky všech varšavských odpadních vod do Visly. Štáb nařídil urychleně postavit náhradní odpadní potrubí.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Varšavě večer zasedal krizový štáb polské vlády (ilustrační snímek) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Ve Varšavě zasedal krizový štáb polské vlády ve čtvrtek večer a zabýval se ekologickou havárií, kterou způsobil únik prakticky všech varšavských odpadních vod do Visly. Štáb nařídil urychleně postavit náhradní odpadní potrubí.

Znečištěná Visla ohrožuje obyvatele měst a zemědělce na středním a dolním toku.

Ekologická havárie v Polsku. Do Visly unikly odpadní vody z celé Varšavy, premiér svolal krizový štáb

Číst článek

Vedoucí kanceláře polského premiéra Michał Dworczyk oznámil, že premiér Mateusz Morawiecki rozhodl o stavbě alternativního potrubí, které splašky z levobřežní části Varšavy odvede na pravý břeh do moderní čističky odpadních vod Čajka.

Pomoc armády

Podle premiéra nelze připustit, aby odpadní voda několik týdnů volně vytékala do Visly a ohrožovala zdraví obyvatel na jejím dolním toku. Premiér Morawiecki také oznámil, že se stavbou náhradního potrubí pomůže armáda, uvedl server Gazeta.pl.

Varšavský primátor Rafal Trzaskowski z opoziční Občanské platformy  ve čtvrtek uvedl, že oprava odpadních stok potrvá nejméně několik dní.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme