Velšan se dostal do semifinále soutěže Čína má talent. Dál ho úřady nepustily

Nikdy nepodceňuj outsidery, budou si pamatovat organizátoři televizní soutěže Čína má talent. Je i diváky totiž překvapil třicetiletý Iain Inglis, který pochází z velšského Cardiffu a v soutěži zpíval tradiční komunistické revoluční písně. Na finále to přesto nestačilo, a můžeme se domnívat, že právě z politických důvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpívající Číňané | Foto: Robert Mikoláš

Nejraději čtu knihy předsedy Maa nebo Socialismus je skvělý. Tak s těmito songy v čínštině vystupoval Inglis v soutěži Čína má talent. A jako kostým si na vystoupení oblékl armádní uniformu.

Číňanům se to z nějakého důvodu líbilo natolik, že Inglise svými hlasy poslali do semifinále televizní soutěže. Tehdy ale následoval telefonát z vyšších míst. Jak Velšan vysvětlil, bylo mu řečeno, že si čínský Úřad pro vysílání nepřeje, aby postoupil mezi posledních šestnáct soutěžících.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zpívajícím Velšanovi natáčela redaktorka Karolína Rezková

„Asi jim nebylo úplně po chuti, aby cizinec zpíval písně o komunismu,“ komentoval to zklamaný Inglis. Dosavadní sláva ale Inglisovi už teď přinesla pěkné honoráře, za vystoupení prý inkasuje v přepočtu 150 tisíc korun.

Univerzitní učitel, který kromě čínštiny mluví plynně i německy a rusky, se do Číny přiženil před osmi lety. Se svou ženou žijí na ostrově Chajnan v jihočínském moři.

Karolína Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme