Vrah švédské ministryně se doznal

Mladý Srb vyšetřovaný v případě zářijové vraždy švédské ministryně zahraničí Anny Lindhové se k činu přiznal. Oznámil to jeho právní zástupce. Vina předpokládaného atentátníka byla už dříve považována za prokázanou a vznesení obžaloby se očekává do týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mijailo Mijailovic | Zdroj: ČTK

Mijailo Mijailovic se přiznal, že 46letou Annu Lindhovou v polovině září loňského roku zavraždil. Oznámila to agentura TT, která cituje obhájce mladého Srba. Advokát Peter Althin však odmítl doznání svého mandáta jakoli komentovat: "Můj klient se k činu přiznal. Jak bude jeho čin klasifikován, bude určeno později. Doznal ale útok na Annu Lindhovou a jeho následky."

Ministryně zahraničí byla smrtelně pobodána v obchodním domě v centru Stockholmu, kde si bez ochranky chtěla koupit šaty. Navzdory okamžité lékařské pomoci svým zraněním druhý den podlehla.

Formální vznesení obžaloby se očekává 12. ledna a o týden později by měl začít proces s domnělým vrahem. Podmínkou však je, aby byl do té doby dokončen psychiatrický posudek Mijailovice.

Vina pětadvacetiletého Švéda srbského původu byla už dříve považována za prokázanou kvůli stopám DNA nalezeným na vražedné zbrani. Ty se podle expertizy shodovaly s jeho genetickým materiálem.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme