Vražda v zahrádkářské kolonii. Opilý Rus loveckou puškou zastřelil devět lidí

V ruské obci Redkino zabil masový vrah devět lidí, čtyři ženy a pět mužů. Policisté našli nedaleko místa činu auto, ve kterém ležela zastřelená žena. Informovala o tom agentura TASS.

Redkino(Rusko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masové vraždě věnovala televize Russia-24 speciální vysílání. | Foto: Reprofoto: Russia-24 | Zdroj: Český rozhlas

Úřady z vražd obvinily pětačtyřicetiletého elektrikáře. Ten popíjel se sousedy v zahrádkářské kolonii alkohol. Mezi lidmi propukla hádka a poté muž odešel pro svou legálně drženou zbraň. S loveckou puškou pak na sousedy vypálil několik ran.

Podle zdrojů agentury TASS se muž pokoušel přinutit svou poslední oběť vykopat si hrob. Když žena odmítla, zabil ji a ukryl její tělo do kufru auta.

Přivolaná policie zadržela pachatele ve chvíli, kdy měl loveckou pušku odloženou a nemohl tedy klást odpor, uvedl to podle serveru Rossijskaja gazeta vedoucí tiskové služby ministerstva vnitra.

Přeživší, které se podařilo schovat, zavolala na místo útoku policii. Té se útočníka podařilo zadržet. Žena, která útok přežila, je nyní v péči psychologů.

Agentura zároveň upozornila na to, že masových vražd se v rozlehlé zemi stalo za poslední léta několik. Naposledy v dubnu 2016, kdy čtveřice mužů zabila při loupežném přepadení v Samarské oblasti tři muže a tři ženy. ​

 

Václav Jabůrek, mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme