Vyprošťování obětí požáru lanovky pokračuje

V Rakousku i v noci na dnešek pokračovalo vyprošťování obětí sobotního požáru podzemní lanové dráhy na Kitzsteinhorn, který si pravděpodobně vyžádal 159 lidských životů. Přesný počet těl, které se podařilo vytáhnout z vraku soupravy během nočních prací, zatím není znám. Včera se záchranným týmům podařilo vyprostit z tunelu, kde lanovka začala hořet, celkem 66 obětí, které čeká identifikace v ústavu soudního lékařství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle dosavadních odhadů by vyprošťovací práce mohly skončit během jednoho týdne. Kriminalistům se zatím nepodařilo určit příčinu požáru a důvod jeho rychlého rozšíření. Z celkového počtu 159 lidí, kteří jsou nyní v oblasti lyžařského střediska pohřešováni a považují se předběžně za oběti katastrofy, je s největší pravděpodobností až 92 Rakušanů. Na seznamu pohřešovaných je i jedna Češka, dále je nezvěstných 37 Němců, deset Japonců, osm občanů USA, čtyři Slovinci, dva Nizozemci a jeden občan Velké Británie. Národnost zbylých čtyř osob se dosud nepodařilo zjistit.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme