Vyprošťování obětí požáru lanovky pokračuje

V Rakousku i v noci na dnešek pokračovalo vyprošťování obětí sobotního požáru podzemní lanové dráhy na Kitzsteinhorn, který si pravděpodobně vyžádal 159 lidských životů. Přesný počet těl, které se podařilo vytáhnout z vraku soupravy během nočních prací, zatím není znám. Včera se záchranným týmům podařilo vyprostit z tunelu, kde lanovka začala hořet, celkem 66 obětí, které čeká identifikace v ústavu soudního lékařství.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle dosavadních odhadů by vyprošťovací práce mohly skončit během jednoho týdne. Kriminalistům se zatím nepodařilo určit příčinu požáru a důvod jeho rychlého rozšíření. Z celkového počtu 159 lidí, kteří jsou nyní v oblasti lyžařského střediska pohřešováni a považují se předběžně za oběti katastrofy, je s největší pravděpodobností až 92 Rakušanů. Na seznamu pohřešovaných je i jedna Češka, dále je nezvěstných 37 Němců, deset Japonců, osm občanů USA, čtyři Slovinci, dva Nizozemci a jeden občan Velké Británie. Národnost zbylých čtyř osob se dosud nepodařilo zjistit.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme