Vyslanec OSN: Su Ťij je v pořádku

Zadržovaná nositelka Nobelovy ceny míru Su Ťij není zraněna a je v pořádku. Prohlásil to vyslanec OSN pro Barmu Ismail Razali, který se se Su Ťij dnes sešel. Emisarovi generálního tajemníka OSN se tedy nakonec podařilo se známou bojovnicí za svobodu sejít. "Cítí se dobře a není zraněna", uvedl Razali krátce před odletem z barmské metropole Rangúnu. Razali nakonec přesvědčil barmské generály, aby mu umožnili setkání se Su Ťij, kterou vojenská junta zadržuje už od 30.května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest proti zatčení Su Ťij | Foto: ČTK

Mezinárodní společenství proti jejímu zatčení protestuje a požaduje okamžité osvobození. Cílem Razaliho mise proto bylo Su Ťij navštívit, a také se zasadit o její osvobození. Armáda ale Su Ťij viní z vyvolání násilností, po nichž byla minulý pátek spolu s 19 představiteli opoziční Národní ligy pro demokracii zatčena. Razalimu se tedy nepodařilo prosadit její propuštění, jak ale dodal, do Barmy se brzy vrátí a doufá, že nositelka Nobelovy ceny míru z roku 1991 už bude do té doby na svobodě.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme