WP: Američané odposlouchávali šéfa MAAE

Spojené státy tento týden upustily od myšlenek na sesazení generálního tajemníka OSN Kofiho Annana. Podle nedělního vydání deníku Washington Post teď mají v hledáčku jiného šéfa významné mezinárodní organizace. Americké telefonní odposlechy nasvědčují tomu, že Washington sbírá kompromitující materiály na generálního ředitele Mezinárodní agentury pro atomovou energii Muhammada Baradeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Americké zpravodajské služby už dodaly na stůl do Bílého domu desítky odposlechů telefonátů Mahammada Baradeje s iránskými diplomaty. Nyní je posuzují a zvažují, zda by mohl jejich obsah posloužit v případné kampani za sesazení generálního ředitele atomové agentury.

Jak upozorňuje list Washington Post, sesazení Baradeje, který agenturu vede od roku 1997, by nebylo snadné. Někteří američtí představitelé si myslí, že by to navíc Američany shodilo před cizími diplomaty i před veřejností.

Baradej se Washingtonu znelíbil opatrností vůči Iráku a nyní Íránu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme