Za atentáty v Madridu 120 tisíc let vězení

Vysoké tresty padly v Madridu za teroristické útoky z roku 2004, při kterých přišlo o život téměř 200 lidí. Do vězení putuje 21 z 28 obviněných osob. Mezi těmi, které soud zprostil obžaloby, jsou ale i údajní strůjci útoku. Rozsudky proto rozzlobily řadu pozůstalých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

proces s atentátníky | Zdroj: ČTK

120 tisíc let vězení pro 21 odsouzených z původně 28 obžalovaných je bilance dnešního verdiktu speciálního soudu v Madridu. Dva hlavní obžalovaní byli odsouzeni téměř na 40 tisíc roků odnětí svobody. 35 tisíc let soud vyměřil Španělu Suarézovi, který atentátníkům poskytl výbušniny. Dalších 14 osob stráví ve vězení od tří do 23 let.

Překvapením dne bylo osvobození Rubáího Usmána Sajjida Ahmada, Egypťana, kterého prokuratura považovala za duchovního autora atentátů a žádala pro něj rovněž trest 38 tisíc let vězení.

Mnohým z příbuzných obětí útoků a poškozeným se však podle prvních reakcí tresty nezdály dostatečně vysoké. Španělský premiér ale vyjádřil s průběhem procesu i verdiktem speciálního soudu spokojenost.

Marika Táborská, Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme