Záchranné práce v polském dole Halemba musely být už podruhé přerušeny

Důlní záchranáři v polském dole Halemba ve Slezské Rudě opět přerušili pátrání po obětech včerejšího výbuchu metanu. Neštěstí si vyžádalo nejméně osm mrtvých - osud 15 zbylých horníků zůstává nejasný. Skupina horníků měla demontovat těžební zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodinní příslušníci zavalených polských horníků | Foto: AFP

Postup záchranných prací se zpomaluje a naděje na vysvobození 15 horníků klesá. Do pětisetmetrové štoly v hloubce jeden kilometr se nedá vstoupit. Koncentrace metanu opět překročila kritickou hranici a záchranáři museli nebezpečnou zónu opustit.

"Krizový štáb nechce a nesmí ohrozit životy ani zdraví záchranářů. Jakmile koncentrace metanu klesne, akce bude pokračovat," uvedl mluvčí dolu Halemba Zbigniew Madej. Odmítl také kritiku, že se důl snažil ušetřit na bezpečnosti práce:

Uhelná společnost v minulých deseti měsících vyčlenila na bezpečnost a hygienu práce téměř pět set milionů zlotých, řekl mluvčí společnosti. Nevysvětlil ale, proč si důl na mimořádně nebezpečné práce spojené s demontáží těžebního zařízení najal cizí firmu.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme