Záplavy dorazily do Dolního Saska

Povodňová vlna v Německu dosahuje svého vrcholu v Sasku-Anhaltsku a dorazila už také do Dolního Saska. U Schnackenburgu na hranicích se Saskem-Anhaltskem se hladina Labe za jediný den zvýšila o 1,27 metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: ČTK/AP

Předpokládá se, že by měla kulminovat ve čtvrtek na úrovni téměř osmi metrů. Záplavová vlna se šíří Německem rychleji než se původně očekávalo. V některých místech Dolního Saska už zahájili evakuaci.

Platí to především o místech okolo Amt Neuhausu, kde je 35 kilometrů říčních hrází, které nebyly v posledních letech zrenovovány.

Dunaj je schovívavější. Srbsko a Chorvatsko, jejichž společnou hranici tvoří částečně tento veletok, nečekají velké záplavy, které Dunaj způsobil v minulých dnech v v Německu a Rakousku a v menší míře také na Slovensku a Maďarsku.

Systém hrází a dalších bariér postavených na toku Dunaje v Srbsku může odolat vysoké vodě, která se v této balkánské zemi očekává za několik dní.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme