Záplavy v Austrálii postihly už více než 200 tisíc lidí

Na evakuaci se v severovýchodní Austrálii připravují další tisíce lidí. 22 měst už voda zatopila nebo izolovala od okolí. Záchranné týmy se snaží předejít nedostatku potravin a helikoptérami odváží lidi do bezpečí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy na severovýchodě Austrálie ohrožují lidi i zvířata

Záplavy na severovýchodě Austrálie ohrožují lidi i zvířata | Zdroj: ČTK

Zatopená oblast je větší než Francie a Německo dohromady. Voda už postihla více než 200 tisíc lidí a stále hrozí zatopení dalších měst. V bezprostředním nebezpečí je právě téměř osmdesáti tisícové město Rockhampton, jehož některé části jsou už pod vodou a zavřít bude muset i tamější letiště.

Australská premiérka Julie Gillárdová, která se do postižené oblasti vydala uvedla, že škody přesáhnout stovky milionů dolarů. Slíbila ale, že federální vláda bude se státem Queensland spolupracovat a bude se podílet na opravě zničené infrastruktury.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme