Záplavy v Rusku a Číně vzaly život stovkám lidí

Na ruském jihu neustále přibývá obětí katastrofálních záplav. Jak hlásí zpravodaj Českého rozhlasu v Ruské federaci Petr Voldán, vody řek ale po dlouhotrvajících lijácích přece jen klesají. Ničivé záplavy zuří také v Číně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rusku | Foto: ČTK/EPA

Už osmdesát lidských životů si vyžádaly rozsáhlé povodně v regionech jižního Ruska. Nejvíce obětí zaznamenali ve Stavropolském kraji. I když největší povodňová vlna prošla i oblastmi severního Kavkazu, hrozí další problémy, především pak epidemie z nedostatku pitné vody. Také předpovědi o dalších deštích vyvolávají na jihu Ruska obavy.

Jak se shodují záchranáři i představitelé regionálních vládních struktur, škody napáchané vodním živlem půjdou do miliard rublů. Na obnově cest, mostů i elektrického vedení se vedle záchranářů podílí například v Čečensku i dvacet ticíc vojáků ruských federálních sil.

V Číně připravily záplavy o život už více než 450 osob. Informovaly o tom čínské úřady, podle kterých je dalších 300 lidí pohřešováno. Guvernér provincie Šan-si prohlásil, že už je zřejmě nikdo neuvidí živé. Vydatné deště zasáhly nejdříve západ a sever země, pak střed a východ. Voda zničila přes 800 tisíc příbytků a poškodila úrodu na více než dvou miliónech hektarů.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme