„Myslím, že každý vedoucí pracovník nebo manažer by měl občas vypálit do normálního světa, aby si uvědomil, že ten pocit všechno vím, všechno znám, prostě neplatí,“ říká převozník Konstantin Wiesner.
Jeho trasa kopírovala západní pobřeží Afriky. Vedla přes města, deštné pralesy, hory i poušť Saharu a celkem přes 16 zemí až do Tuniska na Mys Angela, což je nejsevernější místo afrického kontinentu.
Měří jen 138 centimetrů, ale svými výkony inspiruje tisíce dalších sportovců. Hendikepovaný běžec Lukáš Petrusek už má ve svých 29 letech za sebou 30 maratonů.
Mnoho závodníků se ztratilo kvůli krupobití, mrznoucímu dešti i vichřici. Pořadatelé totiž nereagovali na varování meteorologů ohledně možného zhoršení počasí.
„Dravec útočí zezadu, tichým letem a bez varování se pak nejčastěji pařáty odrazí od hlavy běžce. Běžíte-li bez čepice se sluchátky na uších, myslím, že uděláte v běhu kotrmelec," popsal Makoň.
Britský vytrvalec Luke Traynor dostal dvouletý zákaz startů za pozitivní test na kokain, který měl loni. Trest vyprší šestadvacetiletému běžci v květnu příštího roku.
Britský vytrvalec Mo Farah se v příštím roce vrátí od silničních běhů k závodům na dráze. Šestatřicetiletý atlet oznámil, že se chce pokusit na olympiádě obhájit zlatou medaili na trati 10 000 metrů.
Český extrémní běžec po triumfech v letech 2014 a 2015 potřetí vyhrál více než 460 kilometrů dlouhý závod Spine Race, který je označován jako „nejbrutálnější v Británii".
Bude to v tu chvíli možná nejlépe střežená cesta. Padesát tisíc běžců ze 125 zemí se v neděli postaví na start newyorského maratonu necelých pět dní poté, co ve městě zabíjel terorista.
Slovensko sice za Českou republikou na mistrovství světa v atletice zaostává, ale v Londýně potvrzuje svou pověst jeden z nejlepších světových bílých sprinterů. dvacetiletý Ján Volko.
Extrémní běžec Petr Vabroušek byl druhý v závodě World Marathon Challange. Při něm musí závodníci absolvovat za týden jeden maraton na každém kontinentu a v noci českého času skončila jejich cesta v australském Sydney.
Spousty sportovců si denně udržují během fyzičku. Ti lepší si pak troufnou na závod a odvážnější na maraton. A pak je tu ještě jedna kategorie, ve které asi poněkud chybí soudnost. Řadí se tam lidé, kteří si myslí, že se na více než 42 kilometry dlouhou trať připraví za půl roku tréninku.
Známý australský maratonský běžec a bývalý poslanec se dnes vydal na další dobrodružnou cestu. Pat Farmer hodlá za necelé dva měsíce urazit 4600 kilometrů z nejjižnějšího cípu Indie na sever do Kašmíru. Každý den chce uběhnout zhruba 70 až 80 kilometrů.
Na trať pražského maratonu se letos postavilo rekordní množství běžců. Deset tisíc lidí vyběhlo přesně v devět ráno. Ti první byli v cíli za něco málo přes dvě hodiny. Čtvrtina sportovců podle pořadatelů běží maraton poprvé v životě. Potvrzuje se tak, že obliba vytrvalostního běhu stále roste.
Český učitel David Chrištof vyběhl na trasu Praha – Londýn. Čeká ho 1200 kilometrů běhu, zvládnout je chce za pět týdnů. To vše proto, aby upozornil na nedostatek nezávadné pitné vody ve světě.
Španělský amatérský atlet Ricardo Abad se dnes v Madridu pokusí o nevšední zápis do historických análů: chystá se totiž zaběhnout v pořadí už 366. maraton po sobě. Když se mu to podaří, překoná dosavadní rekord belgického běžce Stefaana Engelse. Ten denně běhal maratonskou trať celých 365 dní.