Flynn, který Trumpovi krátce radil v otázkách národní bezpečnosti, se v roce 2017 vyšetřovatelům přiznal, že jim podal lživé informace o svých kontaktech s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem.
Flynn se v minulosti přiznal ke lhaní Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Později však doznání stáhl a jeho právníci začali tlačit na soud a prokuraturu, aby Flynna osvobodili.
Bývalý bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Flynn vyšetřovatelům kauzy údajné ruské koordinace s Trumpovým volebním týmem poskytl zásadní pomoc.
Americký prezident Donald Trump vyjádřil loni v rozhovoru s Jamesem Comeym vážné pochybnosti o úsudku hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna.
Donald Trump se poprvé veřejně vyslovil ke kauze bývalého poradce Michaela Flynna, který se v pátek přiznal, že lhal vyšetřovatelům FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem z loňského prosince.
Kushner a bývalá náměstkyně bezpečnostního poradce McFarlandová jsou „vysoce postavenými činiteli" Trumpova týmu, kteří mluvili s bezpečnostním exporadcem Flynnem o kontaktech s ruským velvyslancem.
Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn čelí obvinění, že vědomě poskytl FBI chybné informace o svém kontaktu s ruským velvyslancem. Flynn svou vinu v pátek přiznal.
Za posledního půl roku se v Bílém domě změnilo hodně. Své o tom ví novinář Adam Entous, který se podílel na odhaleních, jež vedla k rezignaci Michaela Flynna, poradce prezidenta Donalda Trumpa.
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americkou televizi NBC otočil obvinění z ovlivňování výsledků voleb proti Američanům. Podle něj se vměšují do hlasování všude po světě.
Bílý dům napříště nebude odpovídat přímo na otázky týkající se vyšetřování údajného ruského vlivu na loňské prezidentské volby v USA. Oznámil to ve Washingtonu prezidentův mluvčí Sean Spicer.
Bývalý Trumpův poradce Michael Flynn nevydá dokumenty, které po něm žádá senátní výbor vyšetřující možné ruské zásahy do amerických voleb. Flynn rozhodnutí zdůvodnil pátým dodatkem americké ústavy.
Prezident Donald Trump chtěl po odvolaném šéfovi FBI Jamesovi Comeymu, aby zastavil vyšetřování svého bývalého poradce Michaela Flynna. Ten odstoupil kvůli vazbám na Rusko. Bílý dům obvinění popřel.
Bývalý bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Flynn je ochoten vypovídat o vazbách Trumpova blízkého okolí na Rusko výměnou za imunitu před stíháním. O Flynnově údajné nabídce Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) a vyšetřujícím komisím obou komor Kongresu informoval list The Wall Street Journal. Nabídka podle obeznámených nejmenovaných zdrojů nebyla dosud akceptována.
Americký prezident Donald Trump věděl několik týdnů, že jeho bezpečnostní poradce Michael Flynn udržoval styky s Ruskem. Uvedl to mluvčí Bílého domu Sean Spicer. O rezignaci ale Trump požádal Flynna až poté, co v něj ztratil důvěru.
Vlivní ruští poslanci neskrývají nelibost nad oznámenou rezignací Michaela Flynna, hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu. Podle šéfa zahraničního výboru horní komory ruského parlamentu Konstantina Kosačova může Flynnův osud svědčit o tom, že "rusofobií se nakazila celá americká vláda od hlavy až k patě". Kreml Flynnův odchod odmítl oficiálně komentovat.
Hlavní poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Michael Flynn debatoval s ruským velvyslancem o sankcích vůči Moskvě. Informuje o tom deník Washington Post s tím, že se konverzace odehrála ještě před tím, než se Donald Trump ujal vlády. Flynn tak mohl postupovat proti zákonu.