Neograph

Neograph v textech na iROZHLASU

Tunelování Neographu zatím bez trestu. Soud zprostil obžaloby svědky proti Rittigovi

| ČTK |Zprávy z domova

V kauze tunelování papírny Neograph zatím nikdo potrestán nebude. Pražský vrchní soud zprostil obžaloby Vladimíra Sittu mladšího, který původně dostal roční podmínku a dvouletý zákaz činnosti. Obžaloby byl zproštěn i jeho otec, s kterým svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v kauze údajně předražených jízdenek od Neographu pro pražský dopravní podnik.

| ČTK |Zprávy z domova

Svědek v kauze jízdenek Sitta čelí obžalobě ze zneužití postavení

Městské státní zastupitelství v Praze dnes podalo obžalobu na bývalého obchodního ředitele společnosti Neograph Vladimíra Sittu a na jeho stejnojmenného otce, někdejšího generálního ředitele firmy. Viní je ze zneužití informace a postavení v obchodním styku. Sitta mladší je zároveň hlavním svědkem v kauze údajně předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik.

|Alžběta Havlová, Petr Sehnoutka, Matěj Skalický |Zprávy z domova

V Neographu musela zasahovat policie. Ve firmě to vře

Ve firmě Neograph, která pražskému dopravnímu podniku dodávala předražené jízdenky, musela v pátek zasahovat policie. Vyvrcholil tak spor uvnitř společnosti, která část peněz z jízdenek vyváděla na Panenské ostrovy. Přestože se pražský DP s firmou dohodl na ukončení smlouvy na dodávku jízdenek, mezi podílníky to stále vře. V kauze padlo už několik trestních oznámení. I na obchodního ředitele Neographu Vladimíra Sittu mladšího, který na nekalou činnost ve firmě před dvěma lety upozornil.