Muž, který upozornil na podezření kolem výroby jízdenek pro pražský dopravní podnik, žádal od státu celkem 1,8 milionu korun. Ministerstvo spravedlnosti mu z částky už dříve vyplatilo 70 tisíc korun.
Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro pražský dopravní podnik končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka. Odvolání státního zástupce vrchní soud zamítl.
Státní zástupce Adam Borgula nesouhlasí s nepravomocným rozsudkem, který i podruhé osvobodil všech 12 obviněných. Jeho odvolání v úterý začal řešit pražský vrchní soud.
V kauze Pražského dopravního podniku státní zástupce Adam Borgula viní Kmetě ze zpronevěry, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a také z praní špinavých peněz.
Nejvyšší soud vyhověl dovolání Vladimíra Sitty staršího, který v roce 2012 dostal okamžitou výpověď z pozice ředitele papírny Neograph. Znovu musí rozhodnout odvolací Městský soud v Praze.
Inspekce prověřovala informace uvedené v rozsudku k případu Neograph, který měl Pavel Nevtípil na starosti. Podle dokumentu byly pochybnosti, jestli ho pražský detektiv vyšetřoval nestranně.
U svých kritiků má Dragoun stále nálepku „Babišova muže“. GIBS se navíc zajímá o policistu vyšetřujícího kauzu Čapí hnízdo. Dragoun zásadně odmítá, že by byl kvůli tomu pod tlakem.
Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Radim Dragoun odmítá, že současné prověřování vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila souvisí s politicky citlivým případem.
O vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila se zajímá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Prověřuje informace uvedené v rozsudku k případu Neograph.
Exředitel papírny Neograph Vladimír Sitta starší odmítl vypovídat, protože prý nechce ohrozit svého syna případným trestním stíháním. Ten je v kauze druhým hlavním svědkem.
U soudů zastupuje lobbistu Ivo Rittiga nebo Vladimíra Dbalého. Advokátka Katarína Kožiaková Oboňová teď čelí sama kárné žalobě. Podle advokátní komory se musí zpovídat ze střetu zájmů.
V kauze tunelování papírny Neograph zatím nikdo potrestán nebude. Pražský vrchní soud zprostil obžaloby Vladimíra Sittu mladšího, který původně dostal roční podmínku a dvouletý zákaz činnosti. Obžaloby byl zproštěn i jeho otec, s kterým svědčí proti lobbistovi Ivu Rittigovi v kauze údajně předražených jízdenek od Neographu pro pražský dopravní podnik.
V kauze tunelované tiskárny Neograph padl roční podmíněný trest. Dostal ho bývalý obchodní ředitel Vladimír Sitta mladší. Soud ho potrestal za to, že z firmy údajně vyvedl přes osm milionů korun. Soud uznal vinnými i Sittova otce a právníka. Ti ale vyvázli bez trestu.
Městské státní zastupitelství v Praze dnes podalo obžalobu na bývalého obchodního ředitele společnosti Neograph Vladimíra Sittu a na jeho stejnojmenného otce, někdejšího generálního ředitele firmy. Viní je ze zneužití informace a postavení v obchodním styku. Sitta mladší je zároveň hlavním svědkem v kauze údajně předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik.
Ve firmě Neograph, která pražskému dopravnímu podniku dodávala předražené jízdenky, musela v pátek zasahovat policie. Vyvrcholil tak spor uvnitř společnosti, která část peněz z jízdenek vyváděla na Panenské ostrovy. Přestože se pražský DP s firmou dohodl na ukončení smlouvy na dodávku jízdenek, mezi podílníky to stále vře. V kauze padlo už několik trestních oznámení. I na obchodního ředitele Neographu Vladimíra Sittu mladšího, který na nekalou činnost ve firmě před dvěma lety upozornil.