podvodníci

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

V Česku přibývá účelových sňatků s cizinci, hlavně ze severu Afriky

Znají se sotva pár týdnů, mluví jinou řečí a je mezi nimi výrazný věkový rozdíl. Přesto se vezmou. Právě takový scénář zná stále víc Češek. Mladíci ze severu Afriky, Egypta, Alžírska nebo Tuniska, se jim na dovolené dvoří. Často ale s jediným cílem - dostat se díky sňatku do Evropy. Na vzrůstající počet účelových manželství upozorňuje cizinecká policie. Varuje zamilované ženy, že z románku od moře se rychle může stát noční můra.

|Jan Prokeš |Zprávy ze světa

Policisté rozbili mezinárodní gang podvodníků s DPH, působil i v Česku

Policisté zasáhli v několika evropských zemích včetně Česka proti gangu daňových podvodníků. Podle Evropského policejního úřadu připravila kriminální skupina čtyři země o víc než čtyři miliardy korun. Podvody s daní z přidané hodnoty zasáhly taky Nizozemsko, Německo a Polsko. Vyšetřovatelé při rychlé akci zatkli od úterního rána devět lidí.

|Ľubomír Smatana |Zprávy z domova

Podvodníci tahají z lidí peníze přes draze zpoplatněná telefonní čísla

Když si chtěl důchodce Jan Šlajs z Vejprnic u Plzně půjčit pět tisíc korun, ani ho nenapadlo, že se místo půjčky jenom pořádně zadluží. Naletěl na esemesku, kde mu firma Maghera Royal slibovala půjčku, ovšem musel si zavolat na doporučené číslo. Z půjčky nakonec nic nebylo, za pár dní ale přišla penzistovi faktura od telefonního operátora, aby zaplatil přes 30 tisíc korun. Takže platí dluh a podvodníci spokojeně žijí dál.