sjezdovky

sjezdovky v textech na iROZHLASU

|Martin Charvát |Zimní sporty

Na trať slalomu vyjel pozadu, přesto byl třetí. Norská legenda Kjuss slaví 46. narozeniny

Zdaleka nikdo ze závodníků sjezdu na Světovém poháru ve Wengenu nepobavil diváky tak, jak se to před 18 lety povedlo norské legendě Lasse Kjusovi. Nechtěně do slalomu vyjel pozadu a stejně skončil na stupních vítězů. Na přelomu století vozili medaile z nejdelšího sjezdovky Lauberhorn často Norové, zejména Lasse Kjus, který dnes slaví 46. narozeniny.

| ČTK |Zimní sporty

Ledecká bodovala i ve druhém sjezdu sezony SP. V Lake Louise zajela 24. čas

Ester Ledecká v dalším sjezdu Světového poháru v Lake Louise mírně zaostala za pátečním 21. místem, oproti životnímu maximu si pohoršila o tři pozice, ale i při druhém startu v sezoně bodovala. Česká olympionička měla na setinu přesně stejnou ztrátu 2,16 sekundy na vítězku jako o den dříve a ani jméno nejrychlejší ženy nebylo jiné. Triumf zopakovala Ilka Štuhecová ze Slovinska, jež o 11 setin porazila favorizovanou Laru Gutovou ze Švýcarska. Třetí skončila s odstupem 43 setin za vítězkou Edith Miklósová z Maďarska.

|Kateřina Kohoutová |Regiony

Ve Špindlerově Mlýně je sníh i dobré počasí, přesto se některé vleky zastavily

Vleky na Medvědíně a Horních Mísečkách v krkonošském skiareálu Špindlerův Mlýn hlásí konec sezony, spousta lyžařů ale nechápe proč. Lanovky se zastavily i přesto, že právě teď jsou v areálu lepší sněhové podmínky než za celou letošní zimu. V minulých letech přitom patřily Horní Mísečky a Medvědín ke sjezdovkám, kde se většinou lyžovalo nejdéle.

|Šárka Škapiková |Regiony

Jizerské hory nabízejí lyžařům na Velikonoce upravené sjezdovky i běžecké tratě

Stovky lyžařů, sedmdesát centimetrů sněhu na svazích, plná parkoviště u nástupních míst na Jizerskou magistrálu. To není vzpomínka na letošní zimu, řeč je o tomto víkendu v Jizerských horách. V posledních dnech napadlo na severu Čech 20 centimetrů nového sněhu, rolby proto upravily běžecké tratě i sjezdovky a počasí navíc ještě nabídlo jasnou, místy polojasnou oblohu.