Bankovi se ve sjezdu nedařilo, v Kvitfjellu dojel devětačtyřicátý

Ondřej Bank nezopakoval ve Světovém poháru výkony z olympijských her v Soči. V norském Kvitfjellu ztratil ve sjezdu necelé dvě minuty na vítěze a skončil na konci první padesátky.

Ondřej Bank

Ondřej Bank | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

O vítězství se ve zkráceném sjezdu podělili shodným časem Nor Kjetil Jansrud a Rakušan Georg Streitberger. Jelo se za velice těžkých podmínek, v průběhu závodu pršelo a na trati byla mlha. I proto byla trať zkrácená.

Na třetím místě dokončil závod, který se jel jako náhrada za zrušený sjezd ve Svatém Mořici před olympijskými hrami, Američan Ganong. Na páté příčce se umístil Nor Svindal, který tak získal malý křišťálový glóbus za sjezd. Na programu Světového poháru už jsou pouze dva sjezdy a Svindala nemůže nikdo předstihnout.

V celkovém hodnocení Světového poháru je zatím norský sjezdař na druhé příčce, na vedoucího rakouského slalomáře Marcela Hirschera ztrácí 13 bodů.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):
Muži - sjezd:
1. Jansrud (Nor.) a Streitberger (Rak.) oba 1:05,72 min., 3. Ganong (USA) -0,12, 4. Guay (Kan.) -0,23, 5. Svindal (Nor.) -0,37, 6. Fayed (Fr.) -0,38, 7. Baumann a Striedinger (oba Rak.) oba -0,41, 9. Varettoni (It.) -0,50, 10. Defago (Švýc.) a Paris (It.) oba -0,51, ...49. Bank (ČR) -1,56.
Průběžné pořadí sjezdu SP (po 7 z 9 závodů): 1. Svindal 485 b., 2. Reichelt (Rak.) 360, 3. Küng (Švýc.) a Jansrud oba 261, 5. Guay 257, 6. Théaux (Fr.) 217, ...51. Bank 1.
Průběžné pořadí SP (po 26 z 35 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 955, 2. Svindal 942, 3. Pinturault (Fr.) 774, 4. Ligety (USA) 629, 5. Neureuther (Něm.) 551, 6. Reichelt 476, ...97. Bank 29, 110. Krýzl 18, 123. Vráblík (oba ČR) 8.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít