Když je člověk nemocný, neměl by chodit mezi lidi. Pokud zůstanu doma a nepotřebuji neschopenku, tak nemusím svého lékaře informovat. Jestliže se můj stav zhorší, kontaktuju doktora, radí lékař.
Předseda nejsilnější sněmovní strany a kandidát na prezidenta Andrej Babiš nebyl ve středu v dolní komoře u pokusu opozice svrhnout vládu. Neúčastnil se jednání o nedůvěře kabinetu, ani hlasování.
„Nejvíc dětí chodí s RS virózami, o které ohrožují nejvíce nejmenší děti. Rozhodně se potýkáme s chřipkou, nejsme úplně v epidemii, ale myslím, že se tam blížíme,“ říká lékařka.
„Pokud dítě není v pořádku, tak ponechat dítě doma v tom klidovém domácím režimu. A podle příznaků prostě podat léky. A pokud se stav nelepší nebo si rodiče neví rady, tak lékaře kontaktovat.“
Olympijský medailista v biatlonu Michal Krčmář kvůli zdravotním problémům zmešká část klíčové přípravy před novou sezonou. Prý za to může tortilla s kuřecím masem.
Protože týmový lékař Pardubic nařídil karanténu celé kabiny a kluby se nedohodly na jiném termínu, museli hosté zápas odehrát. Využili tak juniory a debut si v extralize odbylo deset hráčů .
Čtvrtkař Pavel Maslák nebude startovat na halovém mistrovství Evropy atletů v Glasgow. Obhájce titulu a jedna z největších českých medailových nadějí do Skotska neodcestuje kvůli přetrvávající viróze.
Protože je mšic na bramborách nejvíc za posledních deset let, hrozí zemědělcům, že kvůli šíření viróz přijdou o sadbu. Největšími škůdci jsou mšice broskvoňová a řešetláková, s nimiž bojují i vědci z Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě.
Extrémně horké počasí přináší lidem různé zdravotní problémy. V těchto dnech přibývá počet jednodenních viróz. Ty se projevují střevními problémy, teplotou a zvracením. Může za to nedostatek tekutin.
Českou hokejovou reprezentaci dnes čeká další herní příprava před mistrovstvím světa. V rámci Euro Hockey Challange se v Českých Budějovicích utká s Německem, mnohé hráče ale trápí zdravotní potíže.
S příchodem podzimu se v ordinacích pravidelně násobí počty pacientů s virózami. Lidé chodí k lékařům s teplotou, rýmou i kašlem. Přestože stačí tyto potíže takzvaně "vyležet", někteří pacienti si nechávají předepisovat antibiotika. Riskují tím ztrátu jejich budoucí účinnosti. Nejen tento nešvar má vymýtit Antibiotický týden.
Podle Královského kolegia praktických lékařů, které sdružuje na 27 tisíc lékařů, se každým týdnem nakazí střevní virózou více než sto tisíc lidí. Ve snaze předejít dalšímu šíření infekce nepřijímá celá řada oddělení nemocnic v Anglii a Walesu nové pacienty. Podle zpravodaje BBC jeden nemocniční trust zastavil i nenaléhavé operace.