Fúze za 211 miliard korun. Britský regulátor schválil převzetí Avastu firmou NortonLifeLock

Britský antimonopolní úřad (CMA) v pátek definitivně schválil převzetí české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (211,2 miliardy Kč). Trh s bezpečnostním softwarem zůstane podle úřadu konkurenční i po spojení obou firem. Úřad tak potvrdil své předběžné rozhodnutí z minulého měsíce. NortonLifeLock už tehdy uvedl, že očekává dokončení transakce tento měsíc.

Británie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelství společnosti Avast v Praze

CMA zahájil hlubší vyšetřování transakce letos v březnu kvůli obavám, že by mohla poškodit hospodářskou soutěž | Zdroj: Avast

Avast a NortonLifeLock se dohodly na převzetí loni v srpnu a britský regulátor byl poslední, který zatím fúzi plně neschválil. CMA zahájil hlubší vyšetřování transakce letos v březnu kvůli obavám, že by mohla poškodit hospodářskou soutěž a způsobit, že britští zákazníci budou mít při hledání bezpečnostního softwaru horší podmínky, uvedla agentura Reuters.

Podle předběžného návrhu harmonogramu spojení by měl teď Avast 9. září zastavit obchodování se svými akciemi a ty by měly být 12. září staženy z burzy. NortonLifeLock pak podle návrhu počítá s vydáním nových akcií a následným vypořádáním celého spojení.

Americký NortonLifeLock může koupit český Avast, potvrdil předběžně britský antimonopolní úřad

Číst článek

Britský úřad rovněž uvedl, že spojená společnost bude čelit významné konkurenci ze strany McAfee a dalších menších hráčů. Také bezpečností software společnosti Microsoft je nyní stejně kvalitní jako software nabízený specializovanými poskytovateli.

Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.

NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik dříve na trhu působil pod názvem Symantec. Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme