České dráhy zůstanou další tři roky v budově ministerstva dopravy. Nové sídlo zatím nenašly

České dráhy budou další tři roky sídlit v části budovy ministerstva dopravy v centru Prahy. Dráhy budou za pronájem ročně platit téměř 30 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy, se kterým se v pondělí seznámí vláda. Dráhy v minulých letech poptávaly na trhu nové sídlo, avšak bez výsledku.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy

ČD v uplynulých letech zvažovaly přesun do nového sídla. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

České dráhy (ČD) využívají část budovy na nábřeží Ludvíka Svobody od svého formálního vzniku v roce 2003, stávající kontrakt vyprší na konci června. Během let se postupně snižovala pronajatá plocha z původně dvou třetin budovy na současnou třetinu.

Ministerstvo financí bude letos potřebovat na financování státního dluhu přes 730 miliard korun

Číst článek

Stejnou kancelářskou plochu o rozloze 6800 metrů čtverečních by měly dráhy mít k dispozici i v následujících třech letech, přijdou však o parkovací plochy na nádvoří budovy. V současnosti dráhy za pronájem platí 30,4 milionu korun ročně, v příštích třech letech se počítá s nájemným okolo 29,5 milionu korun za rok. Částka vychází ze znaleckého posudku.

ČD v uplynulých letech zvažovaly přesun do nového sídla. Vyhlásily proto veřejnou soutěž, ve které poptávaly 15letý pronájem minimálně 8600 metrů čtverečních kancelářských prostor. Tendr však skončil nezdarem, protože společnost nezískala pro ni výhodnou nabídku.

O novém sídle Českých drah se hovoří už několik let. Jednou z aktuálně zvažovaných variant do budoucna je připravovaný komplex u Smíchovského nádraží. V této lokalitě ministerstvo dopravy zvažuje vybudování dopravního centra, kde by sídlili vedle samotného ministerstva také České dráhy, Správa železnic a Ředitelství silnic a dálnic.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme