Česko bude muset vyrábět méně cukru

Cukru budeme muset vyrábět méně a tím také omezit pěstování cukrovky. Tak to jsou jen některé z důsledků dnešního rozhodnutí Evropské unie o snížení produkce cukru v nadcházející sezóně. Kvůli hrozícímu přebytku to představuje o dvě a půl milionu tun cukru méně. Rozhodnutí poznají na vlastní kůži i naši pěstitelé a zpracovatelé cukrové řepy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kostky cukru | Foto: Jan Rosenauer

Je to krácení nepříjemné, řekl předseda Českomoravského cukrovarnického spolku Oldřich Reinbergr. Plochy cukrovky tím patrně poklesnou na padesát z pětašedesáti tisíc hektarů. A jsou to značné finanční ztráty, dodal. "Už teď mám indicie, že některé cukrovary přemýšlí o ukončení činnosti, ukončení výroby cukru a zpracování řepy."

Česká produkce nyní dosahuje přibližně 550 tisíc tun cukru. Snížení české kvóty bude pro naše pěstitele znamenat, že výroba cukru poklesne proti letošní sezoně na 411 tisíc tun, tedy více než o čtvrtinu. Naši pěstitelé doufají, že se jedná o snížení kvót na přechodnou dobu a že v příští sezoně se jim bývalé pozice vrátí.

Zatím ale hledají nepotravinářské využití řepy. Ministr zemědělství Jan Mládek věří, že se někteří výrobci přeorientují na výrobu biolihu. Ten se má přimíchávat do benzinu už od příštího roku. "Jiný problém je, že jsme očekávali, že biolíh budeme vyrábět především ze pšenice, a tímto opatřením bude pro přeměnu pšenice na biolíh mnohem menší prostor," řekl ministr.

I přes ztráty, které to našim cukrovarníkům i pěstitelům přinese, dopadla prý Česká republika při krácení kvót na výrobu cukru v Evropské unii podle ministra zemědělství relativně dobře. Patříme k zemím s menším poklesem, a jedná se o kompromis, který Česko prosazovalo.

Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme