ČSPL se dočká nového vlastníka až v srpnu

Československá plavba labská Děčín si na nového vlastníka musí počkat nejméně do 19.tého srpna. Správce konkurzu s věřitelským výborem během dneška totiž nerozhodli, které z nabídek dají přednost. Návrh na konkurs podalo představenstvo firmy kvůli platební neschopnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plavební kanál | Foto: Jan Rosenauer

Před prohlášením konkursu totiž vláda a následně i věřitelské banky odmítly firmě pomoci. Podnik dluží skoro 1,5 miliardy korun. O Československou plavbu labskou má zájem minimálně devět firem. Jejich jména ale zůstávají utajena.

Před prohlášením konkursu vláda a následně i věřitelské banky odmítly firmě pomoci. Podnik dluží skoro 1,5 miliardy korun.Správce konkursní podstaty Roman Rais Radiožurnálu řekl, jak se v takových případech postupuje. "Když prodáváte za chodu, tak dostáváte 10krát vyšší cenu, než když to prodáváte jako jednotlivá aktiva. V tu chvíli je boj s bankou, protože banka má v zástavě baráky a ty baráky jsou samy o sobě bezcenné. Čili to je otázka: První převzít a stabilizovat, aby lidi neutekli. Potom se rozhoduje, jestli je uvnitř té fabriky nebo firmy něco funkčního, jestli by to bylo prodatelný."

O Československou plavbu labskou má zájem minimálně devět firem. Jejich jména ale zůstávají utajena. Co bude s majetkem, který se neprodá, znovu vysvětlil Rais. "Odvezou se někam stroje a prodávají se jako stroje s tím, že zájem je minimální, ale dobře tady se prodávají stroje. Pak se vyčistí baráky a prodávají se prázdné baráky, pokud možno s pozemkama. Na to už se třeba dají použít i dražby a takhle se už 80-90 procent zbavíme."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme