Ekonomické informace 10. 6. 2002

Přímé podpory pro zemědělce z kandidátských zemí ano či ne - o tom budou dnes jednat ministři financí zemí Evropské unie. Jak dodává z Bruselu náš zpravodaj Milan Fridrich, dohadují se už pět měsíců, protože na poskytování přímých plateb existují dva protichůdné názory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krajina | Foto: Jana Balounová
Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Ministři financí EU

Ode dneška startuje provoz úvěrového registru fyzických osob, který má usnadnit poskytování úvěrů pro žadatele i peněžní ústavy. Shromažďovat totiž bude záznamy klientů z některých a postupně možná ze všech bank, které tak získají přehled o platební morálce současných i budoucích klientů. Registr začíná pro tři banky a v dalších týdnech by už měl fungovat pro všech pět členů sdružených v Czech Banking Credit Bureau. Informuje ředitel instituce Martin Denemark.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Denemark: Banky

Český statistický úřad dnes zveřejní údaje o květnové nezaměstnanosti a inflaci. Podle Miroslava Ševčíka z Liberálního institutu lze v obou případech počítat s poklesem.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Ševčík: Nezaměstnanost a inflace

Město Humpolec se chlubí pouze 3 a půl procentní nezaměstnaností. Stovky lidí z totiž našly uplatnění v tamním Central trade parku s několika zahraničními firmami, takže např. místní Humpolecké strojírny s padesátiletou tradicí se nyní stále potýkají s nedostatkem kvalifikovaných dělníků. Jak informuje generální ředitel Martin Ryšánek, firma navíc plánuje rozšíření výroby, a tak i příbírání lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Ryšánek: Humpolecké strojírny

Rokytnice nad Jizerou pokračuje v rozprodávání pozemků. Navrhovatelem dražby je Česká konsolidační agentura. Zájemci si dnes a zítra mohou vybrat z 25 dražených pozemků. Obec je jednou z nejzadluženějších v republice. Jde o první město, jehož problémy s dluhy řeší veřejná aukce.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme