Ekonomické informace 5. 3. 2002

Odboráři z Nové hutě a Vysoké pece Ostrava zůstávají ve stávkové pohotovosti. Jsou nespokojeni s návrhem transformace českých hutí, který leží na stole Evropské unie. Shodli se na tom včera členové odborového krizového štábu. Ekonom podnikové odborové rady Nové huti František Seidl tvrdí, že vyloučeny nejsou ani razatní protestní akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fluidní kotel | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

F.Seidl: Nová Huť

Odbory, tentokrát z mladoboleslavské Škodovky dnes budou jednat s vedením firmy o výrobních odstávkách. Automobilka totiž hodlá omezit výrobu ve dvou dnech na konci března a začátkem dubna a snížit tak produkci o 2000 automobilů. Podle mluvčího podnikových odborů Jaromíra Cvrčka nejde o klasickou odstávku.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Cvrček: Škoda Mladá Boleslav

Bývalí zaměstnanci martinovského masokombinátu dostanou konečně odstupné. Uhradí je nový majitel této firmy-společnost Sena Corporation. Podle mluvčí firmy Evy Kijonkové jde celkem o dva a půl miliónů korun

Kromě odstupného vyplatí Sena Corporation vyplácet také úspory, které měli lidé z masokombinátu Martinov uloženy v bývalé podnikové spořitelně. Zbývající vklady ve výši 80 procent z uspořené částky dostanou jejich majitelé v deseti splátkách.

Elektrárenská společnost ČEZ chce rozšířit svůj vliv ve Střední Evropě. Chystá se proto, jak potvrdil generální ředitel Jaroslav Míl, koupit Východoslovenskou energetiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Míl: ČEZ a Slovensko

Možné zneužití informací souvisejících s konkursem na Adamovské strojírny k šetření Komisi pro cenné papíry k šetření. Před samotným prohlášením konkursu totiž jeden z akcionářů firmy prodal v předstihu velké množství akcií. Kromě toho, jak řekla mluvčí komise Radka Procházková, strojírny nedostatečně splnily oznamovací povinnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

R.Procházková: KCP a ADAST

Poprvé za padesát let své existence přerušily loděnice v polském Štětíně svou výrobu. Jak informuje v závěru dnešních Ekonomický informací náš zpravodaj Pavel Novák, zatím jde jen o dočasné zastavení produkce.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Novák: Loděnice Štětín

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme