Hovězí podle zpracovatelů zatím dražší nebude

Zpracovatelé masa tvrdí, že ceny jejich výrobků se kvůli testování hovězího na BSE zatím nezvýší. Regině Květoňové z Českého rozhlasu Brno to potvrdil předseda Českého svazu zpracovatelů masa Ladislav Steinhauser.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steinhauser připomněl, že po potvrzení výskytu takzvané nemoci šílených krav na Jihlavsku jsou u nás - na rozdíl od ostatních států - plošně testovány všechny poražené kusy dobytka staršího třiceti měsíců. Cenu hovězího masa to, jak řekl, v tuto chvíli určitě neovlivní. Povinnost plošného testování by podle jeho názoru neměla cenu masa zvýšit ani do budoucna, neboť Český svaz zpracovatelů prosazuje, aby se maso z těchto zvířat nedostávalo samostatně na pulty, ale bylo zpracováváno do masných výrobků. A jejich cenu by to podle Steinhausera určitě nezvýšilo. Šéf svazu zpracovatelů také zmínil příslib ministra zemědělství, že vyšetření na BSE bude hradit stát.

Regina Prouzová-Květoňová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme