IPB půjčila skoro půl miliardy americkému finančníkovi

Zatím nezjištěný člen vedení Investiční a Poštovní banky půjčil fondům amerického finančníka Howarda Goldena 467 miliónů korun na nákup akcií. Československá obchodní banka, která bývalou IPB vlastní od loňského června, však zpět nedostala ani peníze, ani cenné papíry. Podle mluvčího ČSOB Milana Tománka banka proto podala příslušná trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Milan Tománek potvrdil Českému rozhlasu, Goldenovy fondy - Central European Privatization Fund a Manhattan Czech Fund - obdržely od IPB zálohu na nákup akcií Restitučního investičního fondu. K jejich převodu na Investiční a Poštovní banku však nikdy nedošlo a fondy nikdy nevrátily ani zálohu. Zástupce jmenovaných fondů podle Tománka peníze odmítl vrátit s odůvodněním, že "představují odměnu za různé činnosti, které byly realizovány na základě ústních dohod s konkrétním členem bývalého managementu IPB".

Podle týdeníku Respekt jde o bývalého náměstka ředitele IPB Libora Procházku.

Radek Mokrý, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme