Nová továrna BMW bude v Lipsku

Německá automobilka BMW nebude vyrábět své vozy v České republice. Pro stavbu nové montážní haly si vybrala lokalitu v Lipsku a ne průmyslovou zónu Kolín Ovčáry. Podle generálního ředitele agentury Czechinvest Martina Jáhna lokalita Kolín Ovčáry bude nabídnuta jiné automobilce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrála BMW vybírala v nejužším kole z pěti uchazečů: českého Kolína, Lipska a Schwerinu na východě Německa, bavorského Augspurku a francouzského Arassu. Továrna za jednu miliardu eur, která by měla od konce roku 2003 vyrábět denně 600 modelů BMW 3, má vytvořit 10 tisíc pracovních míst. Automobilka plánuje pro letošní rok vyšší zisk a tržby než loni, kdy její zisk z běžných aktivit činil 1,66 miliardy eur.

Podle generálního ředitele agentury Czechinvest Martina Jáhna lokalita Kolín Ovčáry bude nabídnuta jiné automobilce. "Nejméně jedna nebo dvě světové automobilky v současné doně hledají ideální lokalitu pro nový závod a pak by bylo možné jim kolínskou zónu nabídnout a nabídka České republiky je propracovaná do nejmenšího detailu."

Markéta Kaclová, Dan Tácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme