Pětatřicátníkům skončila šance přihlásit se do druhého pilíře penzijního spoření

Pro lidi nad 35 let dneškem skončila možnost přihlásit se do druhého pilíře penzijní reformy. To se ale týká jen lidí, kterým bylo 35 let v loňském roce nebo dříve. Pokud bylo 35 let někomu letos, má čas na rozhodnutí až do konce letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reklamní kampaň k 2. pilíři důchodové reformy | Foto: Marián Vojtek

V posledních týdnech zájem o spoření u soukromých fondů stoupal. U České pojišťovny uzavřelo v červnu smlouvu třikrát více lidí než v květnu, Raiffeisen penzijní společnost minulý týden zaznamenala dvojnásobný růst. Stejně tak i Allianz, která uzavřela za poslední měsíc víc smluv než od začátku roku do konce května.

„V posledních dnech si lidi přicházejí sjednat druhý pilíř hlavně proto, že pochopili, že nemají co ztratit. Opozice jasně deklarovala, že v případě útlumu druhého pilíře by lidem jejich vlastní vklady vrátila,“ říká Petr Brousil z Penzijní společnosti České pojišťovny.

Nejvíc lidí si zvolilo dynamické fondy, nejméně jich věří fondu státních dluhopisů. Celkem jich do druhého pilíře vstoupilo přibližně 70 tisíc.

Nezaměstnaní, lidé pracující v zahraničí nebo lidé na mateřské či rodičovské dovolené mají ještě čas. Musí se rozhodnout do půl roku od okamžiku, kdy se vrátí do práce.

Pokud ČSSD vyhraje sněmovní volby, počítá s tím, že naspořené peníze z druhého pilíře klientům převede do pilíře třetího, případně vrátí na jejich běžné účty.

Ještě předtím chce do soukromých penzijních fondů víc lidí nalákat ministr financí v demisi Miroslav Kalousek z TOP 09. Podle jeho novely by měl být pro lidi do 40 let druhý pilíř otevřený po celý rok 2014.

Věra Pfeifferová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme