Šéf Lesů ČR rezignoval na svou funkci

Generální ředitel státního podniku Lesy České republiky Jiří Holický rezignoval na funkci. Ministr zemědělství Petr Gandalovič jeho žádosti vyhověl a odvolal ho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Holický | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekla mluvčí Lesů Šárka Kubelková, Holický funkci opustil z osobních důvodů. "Nemohu potvrdit, že důvodem odvolání byly neshody generálního ředitele Lesů České republiky s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem. Generální ředitel Lesů České republiky Jiří Holický odstoupil na vlastní žádost," doplnila mluvčí

Podle časopisu Euro byly hlavním důvodem tohoto kroku neshody s ministerstvem zemědělství o manažerském řízení podniku.

Holický začátkem letošního roku vystřídal v ředitelském křesle Františka Koníčka. Státnímu podniku patří asi polovina lesů v České republice a jeho majetek je vyšší než 70 miliard korun. Lesy České republiky se dlouhodobě potýkají s tendry na lesnické práce. Od roku 2003 byl Holický už pátým ředitelem.

"Pan Holický nastupoval do velmi složité situace po orkánu Kyril. Ta se zvládla, myslím, že všechna místa, kde k polomům došlo, jsou dnes už vyčištěna. Tady je to v pořádku. Do budoucna musíme hledat takové vedení, které bude schopno svést podnik k situaci, kdy Lesy České republiky budou odpovědny za obchod s podstatně větším objemem dříví, než tomu bylo dposod," řekl Petr Gandalovič ministr.

Lesy České republiky dočasně řídí výrobně technický ředitel Vladimír Dolejský.

Naděžda Hávová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme