Veletrh CeBit otevřel brány i letos

Největší světový veletrh výpočetní a komunikační techniky CeBit, jehož pětadvacátý ročník odstartoval v německém Hannoveru, bude pravděpodobně jiný než v předchozích letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hannoverský veletrh CeBIT | Foto: Deutsche Messe Image Database

Musí se totiž potýkat s odlivem vystavovatelů ale i návštěvníků. Odborníci očekávají, že počet zájemců z odborné i laické veřejnosti letos může klesnout pod polovinu oproti roku 2001, kdy na veletrh zavítalo 850 000 lidí. I přesto se této akce poprvé účastní internetoví giganti jako je Google a Amazon.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Dvořáček z agentury Czechinvest obhajoval opodstatněnost akcí typu CeBit ve Světě o druhé

Celou akci, které se zúčastní přes 4000 vystavovatelů z 68 zemí světa již včera slavnostně zahájil mimo jiné španělský premiér José Luis Zapatero a německá kancléřka Angela Merkelová.

Organizátoři se prý upadající zájem o veletrh CeBit snaží zvrátit například zaměřením na hudbu a hudební průmysl. I dnes, v době internetu, má cenu se podobných akcí účastnit, myslí si Jakub Dvořáček z agentury Czechinvest.

"Ono je to nejen o získání informaci, ale podíváte se na nové technologie, setkáte se s lidmi, kteří na těchto projektech dělají, vyvíjejí aplikace."

"Veletrhy budou v budoucnu určite vypadat jinak než nyní. A otázkou je, zda přežijí tak velké alce, jako je CeBit. Myslím, že úplně však nezaniknou. Šanci srovnávat nic jiného nenahradí," poznamenal také Dvořáček.

Milan Kopp, Martin Křížek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme