Vítkovice ke konci roku propustily dvě stovky lidí

Akciovou společnost Vítkovice opustily do konce minulého roku zhruba dvě stovky lidí. Šlo o zaměstnance propouštěné z organizačních důvodů. Jedna třetina z nich ale má nárok i na státem uznané odchodné, které dosahuje průměrné výše 130 tisíc korun. O propouštěné pracovníky Vítkovic se přitom stará takzvaná podniková zaměstnanecká agentura.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Milan Kopp

Ta jim podle mluvčí Vítkovic Lenky Hatlapatkové může nabídnout celou řadu služeb. "Člověk, který se ocitne v organizační změně, je téměř okamžitě osloven pracovníkem z personálního oddělení, který mu dá komplexní nabídku rekvalifikačních kurzů, různé nabídky sociálních dávek, případně pokud spadá do skupiny, kteří mají nárok na odchodné, tak i toto může dostat, když odchází z naší společnosti, může být rekvalifikován na naprosto jinou profesi, případně může začít s podnikáním. Na to všechno se může ještě připravit ve Vítkovicích."

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme