Opava otočila zápas s Brnem, postoupila do semifinále poháru

Prvními semifinalisty fotbalového Mol Cupu se stali hráli SFC Opava. Druholigový tým po prvním poločase prohrával se Zbrojovkou Brno, ale ve druhém poločase průběh otočil a postupuje po výsledku 2:1.

Slezská FC Opava (ilustrační foto)

Slezská FC Opava (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Opava vstoupila do zápasu s Brnem nebojácně a rozdíl jednoho ligového patra nebyl vůbec znát. Domácí tlak zahájil ve třetí minutě Kuzmanović břevnem, o chvíli později musel Zapalačovu střelu výborným zákrokem vytěsňovat gólman Melichárek.

Nepodařenou koncovku Opavy Zbrojovka potrestala v závěru první půle. Michal Škoda našel centrem ve vápně Jakuba Řezníčka, který prvoligovému týmu zařídil vedení.

Po změně stran se žlutomodrým povedl velký obrat. Po hodině hry Opava vyrovnala. Helebrandův přímý kop Smola zpracoval pro Janetzkého, který vyrovnal.

Velkou šanci rozhodnout měl v 76. minutě Zapalač, ale proti Melichárkovi znovu selhal, zakončení mu názorně předvedl po následném rohovém kopu Jan Schaffartzik, který volejem z hranice pokutového území trefil k tyči opavský postup.

SFC Opava se stala prvním semifinalistou Mol Cupu, o těch dalších se rozhodne mezi Bohemians a Mladou Boleslaví, Libercem a Zlínem a poslední čtvrtfinálovou dvojicí, které tvoří Slavia a Karviná.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:
SFC Opava - Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)
Branky: 65. Janetzký, 77. Schaffartzik - 45. Řezníček. Rozhodčí: Berka - Fišer, Vlasjuk. ŽK: Schaffartzik, Kuzmanovič - Pavlík, Tashchy, Melichárek.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít