Provazochodcům na Floridě se nezdařil trik. Pět z nich skončilo v nemocnici

Nešťastně skončil nácvik lidské pyramidy ve floridském cirkuse. Po pádu z výšky asi 7,5 metrů je pět akrobatů v nemocnici. Mezi nimi je i člen slavné cirkusové rodiny Wallendových.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nick Wallenda v akci | Zdroj: Reuters

Osm akrobatů se pokoušelo vytvořit lidskou pyramidu, zatímco šli po laně napjatém nad zemí. Ředitel cirkusu ve floridské Sarasotě Pedro Reis si myslí, že nejspíš někdo z nich ztratil rovnováhu.

"Je to samozřejmě velmi složitý trik, který zahrnuje osm lidí a spoustu kinetické energie. Pokud někdo ztratí rovnováhu, tak se to pokazí, a to se nejspíš stalo," řekl.

Reis vyloučil, že by se přetrhlo lano. Skupina číslo předváděla už dřív, ale nikdy v takové výšce. Ředitel cirkusu zdůraznil, že nehody jsou v této branži běžné a show musí pokračovat. Důležité je, že se nikdo nezmrzačil nebo nezabil. Jak vypadal známý trik Wallendovych v úspěšném provedení zachytávají například starší videa fanoušků.

Kořeny klanu přezdívaného taky létající Wallendové údajně sahají až na konec 18. století, kdy vystupovali i v Čechách. Proslavili se právě lidskými pyramidami. Nejméně dva členové rodu už při jejich předvádění v minulosti zemřeli.

V současnosti nejznámějším členem rodiny je Nik Wallenda, který na provaze překonal Grand Canyon i Niagarské vodopády a přešel na něm taky mezi chicagskými mrakodrapy.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme