Britský princ Edward s chotí zhlédl v Divadle pod Palmovkou zkoušku Královy řeči

Nejmladší syn britské královny Alžběty II. se dnes objevil v hledišti Divadla pod Palmovkou. Po boku hraběnky Sophie zamířil princ Edward na zkoušku inscenace Králova řeč, která pojednává o jeho dědečkovi Jiřím VI. Atmosféra netradičního setkání s herci byla veselá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Edward zavítal v doprovodu své manželky Sophie do pražského Divadla pod Palmovkou. Zhlédl část zkoušky inscenace Králova řeč | Zdroj: ČTK

Nervózní přešlapování a rozpačitý výraz, který střídal hlasitý smích. Taková byla atmosféra v Divadle pod Palmovkou při čekání na královský pár. Ten oproti původním plánům dorazil s půlhodinovým zpožděním.

Královský pár byl zpočátku zdrženlivý, a to především kvůli jazykové bariéře. Při koktavých scénách se však několikrát oba srdečně pousmáli. Po konci představení následoval potlesk a dlouho očekávaná debata s herci.

„Nečekali jsme, že královský pár bude takhle příjemný. Byli nejpřirozenější z nás všech,“ sdělila jménem herců první dojmy z debaty herečka Simona Vrbická.

Britský princ Edward ocenil 35 českých studentů za účast ve vzdělávacím programu

Číst článek

„Ptali se na divadlo. (Princ Edward) říkal, že tu roli sám zkoušel, hrál svého dědečka. Říkal, že je velmi těžké koktat, protože čím dál víc to člověk zkouší, tím přestává koktat,“ doplnila.

Princ Edward je v Praze už druhým dnem. Ještě před návštěvou divadla stihl ocenit 35 českých studentů, kteří se zapojili do vzdělávacího programu, kde je Edward předsedou. Zítra princ zasadí jedličku na počest stého výročí Jedličkova ústavu.

Matěj Skalický, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme