Potlučení herci ostravské činohry zkoušejí nové role potulných boxerů

Místo zkoušek na jevišti tvrdý trénink v boxerském ringu. I tak může vypadat příprava herců na novou roli. Své o tom ví parta ostravských herců z Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě, kteří kvůli hře Slož mě něžně pilují údery a techniku pod vedením profesionálních boxerů. A ti je rozhodně nešetří. Z lekcí si tak někteří pravidelně odnášejí vedle propocených triček i monokly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxerské rukavice (ilustr. obr.)

Boxerské rukavice (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Teď chlapci jeli asi tak na 30 procent výkonu,“ odhaduje zkušeným okem trenér Dalibor Fröhlich.

Do boje už moc zasahovat nemůže. Propocenou tělocvičnu ostravského boxing klubu už jsme totiž vyměnili za ring přímo na jevišti, a to je zase výsostné území režiséra Janusze Klimszy.

„Jelikož je to na zkušebně, což je komorní prostor, a divák sedí opravdu půl metru od herců, snažíme se, aby to, co herci předvádějí, bylo přesvědčivé,“ říká režisér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na zkoušce nové hry Slož mě něžně ostravské činohry natáčela Kateřina Daňková

Zatím se zdá, že se půlroční dril v boxerských rukavicích osvědčil. I když zápasy prý bolí pořád stejně, uvádí o pauze boxer Dean alias David Viktora:

„Když se jede trochu více naplno, tak je to hodně cítit. Dostal jsem už několik pořádných ran, měl jsem od něho i monokl. Šikovný chlapec.“

Řeč je o Petru Houskovi, který právě oddychuje v opačném rohu ringu. Jako hlavní boxerská hvězda dostával na tréninku nejvíc do těla.

„Mám sport obecně rád, takže jsem to přivítal. Není to tak, že člověk přijde na první trénink, a hned se jde s někým bít. Nejdříve jsme se učili kroky, kombinace, kombinace úderů,“ vysvětluje Houska.

A taky boxerskou hantýrku. „Dej mu po žebrách, dej mu po spodku, uber mu kyslík. Po tréninku má někdo monokl, třeba Péťa Houska už také nějaký měl, takže se mu pod okem udělal pěkný kňour,“ usmívá se trenér Dalibor Fröhlich.

S takovou průpravou by prý mohli herci klidně nastoupit do skutečného ringu. V tom divadelním se ale divákům představí už ve středu 30. ledna, kdy má inscenace Slož mě něžně českou premiéru. A její uvedení bude mít kromě lepší kondičky některých herců ještě jeden pozitivní efekt.

„Určitě nebylo tolik boxerů v divadle, jako bude teď. Navíc Petr Houska se stal již čestným členem našeho týmu. Bude trénovat dál a tak my budeme všichni dál chodit do divadla,“ slibuje Dalibor Frohlich.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme